Ana Sayfa Blog Instagram'da Fake - Feyk Hesap Açma Nasıl Yapılır?

05.05.2022 tarihinde yayınlandı

Instagram'da Fake - Feyk Hesap Açma Nasıl Yapılır?

Dijitalleşen dünya ile birlikte sosyal medya araçlarının kullanımı da olağanüstü şekilde yayılmaya başladı. Her kullanıcı yeni platformlarda kişisel hesaplar oluşturmakta; oluşturdukları hesaplar aracılığıyla tanıdığı ya da tanımadığı birçok kişiyi takip etmektedir. İnsanlar arası iletişim günümüzde ne kadar kolay olsa da sosyal iletişim araçlarının kötü yanları olduğunu da söylemek fazlasıyla doğru olacaktır. Bu sebeple de bazı kullanıcılar platformlarda yeni hesaplar oluştururken özellikle gerçek kimliğini gizlemek isteyebiliyor.

Hâl böyle olunca gerçek kimliğini gizlemek isteyen kullanıcılar doğrudan feyk hesap açma yöntemini değerlendirmeye alıyor. Hiçbir şekilde gerçek kimlikle bağı olmayan tamamıyla sahte bir isim kullanılarak açılan bu profiller sayesinde sosyal medyanın kötü yönlerinden sıyrılabilir; aynı zamanda insanlarla iletişiminizi her zaman üst seviyede tutabilirsiniz. Biz de bu noktada ziyaretçilerimize feyk hesap açmanın inceliklerinin yanı sıra fake hesap açma sürecinde ne gibi yöntemler izlemeleri gerektiğini söz konusu içeriğimizde detaylıca anlatıyoruz.

Instagram Feyk Hesap Oluşturma Nasıl Yapılır?

Feyk (Fake) sözcük anlamıyla bakıldığında bilinmeyen, hiçbir şekilde tespit edilmeyen anlamına gelmektedir. Bu sebeple de amaç ne olursa olsun sahte kimliklerle oluşturulan hesapların tamamına feyk sıfatı getiriliyor. İlgili hesap türünün açılışı aslında tahmin edildiği kadar zor değildir. Fake hesap açma adımlarına aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.

 • Instagram için kullanacağınız yeni bir e-posta adresi oluşturun.
 • Instagram’a bu e-posta adresini kullanarak kaydolun.
 • İsim ve soyisimden oluşan gerçek bir kullanıcı adı oluşturun.
 • Bir miktar kişiyi takip edin ve onların da sizi takip etmesini sağlayın.
 • Hesap hangi cinsiyet tarafından kullanılacaksa ona uygun (gerçekçi) fotoğraflar paylaşın.

Bu işlem adımlarının hemen ardından artık feyk hesap oluşturma işlemi tamamlanmış olacaktır. Hiç kimsenin size ait gerçek kimliği anlamaması için gerçek kimliğinize ait bir bilgiyi hesaptan paylaşmayın.

Instagram Feyk Hesap İçin Tek Kullanımlık E-posta Nasıl Oluşturulur?

Birçok kullanıcı yeni bir e-posta adresi oluşturmak konusunda sorun yaşadığı için tek kullanımlık e-posta adresi kullandıran sağlayıcıları tercih etmek istiyor. Bu sağlayıcıların verdiği e-posta adresleri ilk kullanımın ardından kendini imha ederek kimliğin daha kolay bir şekilde gizlenmesine yardımcı oluyor. Hâl böyle olunca eğer ki siz de instagram’da fake hesap açma işlemini gerçekleştirmek için sahte e-posta adresi kullanmak istiyorsanız aşağıdaki adımları takip etmelisiniz.

 1. Temp Mail” olarak bilinen internet sitesine giriş yapın.
 2. “E-posta Adresi” yazan alandaki tek kullanımlık posta adresini alın.
 3. Instagram’da yeni bir hesap açarken e-posta adresi alanına söz konusu adresi yapıştırın.
 4. Instagram size doğrulama kodu gönderdiğinde tekrardan “Temp Mail” sitesine dönerek gelen kutunuzdan doğrulama kodunu alın.

Her adımı eksiksiz olarak tamamladığınızda artık instagram’da fake hesap açma işlemi gerçekleşmiş olacaktır. Bir sonraki adımda ilk başlıkta verdiğimiz bilgileri uygulamaya başlayın.

Bkz: Tiktok Keşfet Saatleri [2022 – Güncel]

Instagram Feyk Hesap Kullanmalı mıyım?

Instagram’ın artık hayatımızın adeta bir parçası olduğu son günlerde kişisel verilerin apaçık bir şekilde paylaşılabildiğini görüyoruz. Bu sebeple eğer ki ilgili platformda fotoğraflarınızı, videolarınızı ve buna benzer öğeleri açık bir şekilde paylaşırsanız yetkisiz kişiler tarafından bu fotoğrafların ele geçirilmesine sebep olabilirsiniz. Bu gibi bir durumla karşılaşmayıp doğrudan kişisel verilerinizi korumak için feyk hesap açma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bunun akabinde fake hesap öğesinin size sağlayacağı diğer avantajları da değerlendirmeye alabilirsiniz. Bu avantajlar nelerdir diye soracak olursanız…

 • Fake hesap kullanarak kimliğinizi bilmesini istemediğiniz bir kişiyi takip edebilirsiniz,
 • Feyk hesap sayesinde herkesle rahatlıkla yazışabilirsiniz,
 • Feyh hesap açma işleminin ardından insanların gerçek kimliğinizi öğrenmemesine katkı sağlayabilirsiniz.

Bu avantajlarından dolayı birçok kişi sosyal medyada instagram feyk hesap açma adımlarını değerlendirerek yeni hesaplar oluşturmakta ve sosyal medya kullanımına bu hesaplar aracılığıyla devam etmektedir.

 

Yorum Yap

Yıldız Ver:
 

Yorumlar (0)

FIRSAT
Instagram 100 Organik Takipçi

Türk Hesaplar

Koşulsuz Telafi

Şifresiz Gönderim

37.49 TL 24.99 TL
FIRSAT
Instagram 100 Türk Beğeni

Gerçek Hesaplar

Türk Kullanıcılar

Hızlı Teslimat

Şifresiz Gönderim

14.99 TL 9.99 TL
Paket Favorilere Eklendi