Ana Sayfa Blog Instagram Takip İsteklerini Kapatma

26.08.2022 tarihinde yayınlandı

Instagram Takip İsteklerini Kapatma

Birçok anımızda aktif olarak kullandığımız sosyal medya platformları günümüzde özellikle kullanıcı güvenliği açısından yeri doldurulamaz önlemler almaya başladı. Bu önlemlerin bazı kullanıcılar için adeta hayat kurtarıcı niteliğe sahip olduğunu söylemek hiç mi hiç yanlış olmaz. Meta (Instagram) bu doğrultuda ilk adımı kısa süre önce yayınlamış olduğu “Kullanıcı Gizliliği ve Güvenliği” başlıklı makalesi ile attı. Bu makale içerisinde “instagram takip isteği engelleme, instagram arkadaşlık isteği kapatma ve instagram istek gelmesini engelleme” anahtar kelimeleri ile ilgili birçok ipucu bulunuyor. Biz de içeriğimizde günümüzde sosyal medya platformlarında sizi güvende tutacak olan takip isteklerini kapatma işlemini detaylı bir şekilde sizlerle paylaşacağız.

Instagram Gelen İstekleri Kapatma İşlemleri [Adım Adım Rehber]

Instagram’da bu adımları uygulamaya geçmeden önce eğer ki takip isteklerini kapatmakla uğraşmak istemiyorsanız “Instagram'da Fake - Feyk Hesap Açma Nasıl Yapılır?” başlıklı içeriğimizi okuyarak kişisel bir feyk hesap oluşturabilir ve tanımadığınız kişilerin sizi isminizle bularak tarafınıza takip isteği göndermesini engelleyebilirsiniz.

Dikkat: Bu işlemleri gerçekleştirebilmek için hesabınızın diğer kullanıcılara görünürlüğünün yani “Gizlilik” ayarının “Gizli” olarak ayarlanmış olması gerekmektedir.

 • Adım 1: Instagram (Meta) hesabınıza giriş yapın.
 • Adım 2: Ekranın sağ alt kısmında yer alan “Profil Fotoğrafı” simgesine tıklayın.
 • Adım 3: Profilinize ulaştıktan sonra sağ üst köşedeki “Çizgi” simgesine dokunarak “Ayarlar” kısmına girin.
 • Adım 4: “Gizlilik ve Güvenlik” alanına ulaşın.
 • Adım 5: “Hesap Verilerini Görüntüle” seçeneğine tıkladıktan sonra sonraki işleme geçiş yapın.
 • Adım 6: “Mevcut Takip İstekleri” butonuna basarak açılan ekrandan gerekli işlemleri gerçekleştirin.

Bu adımlar ardından takip isteklerini kapatma işleminin gerçekleştirildiğini göreceksiniz. Takip isteklerini engellediğinizde unutmamanız gereken bir diğer husus diğer kullanıcıların takipçi sayınızı artık göremeyecek olmasıdır. Bir diğer anlamıyla artık diğer kullanıcıların tamamına kendinizi kapatmış olacak, sizi takip etmesini istediğiniz kullanıcılara siz takip isteği göndermeden onların size ulaşmasını engelleyeceksiniz.

Instagram Takip İsteği Kapatma İşlemi Neden Yapılır? Gerekli Midir?

Instagram da takip isteği kapatma işleminin gerekliliği kişiden kişiye değişmektedir. Bazı kulllanıcılar birçok kişi tarafından takip edilmek ve fenomen olmak isterken bazıları ise sadece tanıdıkları kişiler tarafından takip edilmek ve paylaşımların sadece onlar tarafından görüntülenmesini istemektedir. Eğer siz de gizliliğe önem veren bir kişiyseniz takip isteklerini engelleme konusunda vereceğimiz yanıt gerekli olduğudur.

Tabii ki bir de gelen takip isteklerini artmasını isteyen ve buna bağlı olarak takip isteklerini kapatma işlemini gerçekleştirmeyen kullanıcılar bulunuyor. Bu kullanıcılar daha fazla takipçi kazanmak istiyorsa bu işlemleri asla ve asla uygulamamalıdır. Bunun yanı sıra internet sitemizde güvenilir ödeme yöntemleriyle sizlere sunulan organik takipçi paketlerinden satın alabilir ve fenomen olma hedefinize kısa süre içerisinde ulaşabilirsiniz.

Instagram’da Çok Takip İsteği Geldi, Takip İsteklerini Toplu Silme Nasıl Yapılır?

Instagram’da eğer ki daha öncesinde takip isteklerini engelleme işlemi gerçekleştirmediyseniz ve aynı zamanda hesabınız “Gizli” konumda ise takip isteklerinin tamamı birikmiş ve kabul edilmeyi bekliyor olacaktır. Bu gibi durumlarda eğer ki hesabınızın gizliliğini açarsanız takip isteklerinin tamamı anlık olarak kabul edilecek ve kişiler sizleri takip etmeye başlayacaktır. Bu noktada yapacağınız işlem takip isteklerini toplu reddetme adımlarını uygulamak ve hesabın gizliliğini açmadan takip isteklerini toplu temizlemek olacaktır.

 • Adım 1: Instagram (Meta) uygulamasını açın.
 • Adım 2: Profilinize giriş yapın.
 • Adım 3: Sağ üst köşeden “Üç Çizgi” simgesine tıklayın ve aşağıdaki adımları takip edin.
 • Adım 4: “Ayarlar > Takip İstekleri” yolunu takip edin.
 • Adım 5: “Takip İsteklerini Toplu Reddet” butonuna tıklayın.

Bu işlem adımlarıyla birlikte artık bekleyen takip isteklerinin tamamını toplu olarak reddetmiş olacaksınız.

Bu içeriğimizde sizlere instagram takip isteklerini kapatma işlemi başta olmak üzere takip isteklerini toplu reddetme konusuyla alakalı birçok yöntemi detaylı haliyle paylaştık. İçeriğimizin girişinde bahsettiğimiz Meta tarafından yayınlanan Kullanıcı Gizliliği ve Güvenliği başlıklı makaleye buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum Yap

Yıldız Ver:
 

Yorumlar (0)

FIRSAT
Instagram 100 Organik Takipçi

Türk Hesaplar

Koşulsuz Telafi

Şifresiz Gönderim

37.49 TL 24.99 TL
FIRSAT
Instagram 100 Türk Beğeni

Gerçek Hesaplar

Türk Kullanıcılar

Hızlı Teslimat

Şifresiz Gönderim

7.99 TL 5.99 TL
Paket Favorilere Eklendi