Ana Sayfa Blog Tiktok Video Kalitesi Arttırma Yöntemleri 2022

05.05.2022 tarihinde yayınlandı

Tiktok Video Kalitesi Arttırma Yöntemleri 2022

Son zamanlarda sosyal medya platformları arasında adından çok fazla söz ettiren Tiktok, dönemin en popüler uygulamalarından biri oldu. Milyonlarca kullanıcıya ev sahipliği yapan Tiktok’da bazı kullanıcılar zaman zaman bazı sorunlarla karşı karşıya kalmaktadır. Bu sorunlardan biri de video kalitesinin düşmesidir. Video kalitesinin düşmesi; takipçi kitlenize kaliteli içerik üretememek ve bu doğrultuda takipçi sayısının düşmesi demektir. Instagram, Twitter, Facebook ve Youtube gibi sosyal medya uygulamalarında olduğu gibi Tiktok uygulamasının en önemli unsurlarından biri yüksek kaliteli videolardır. Eğer video gibi içeriklerinizin kalitesi düşük olursa, dikkat çekici bir profile sahip olamazsınız. Bu nedenle de takipçi kitleniz küçülür. Sizler de Tiktok hesabınızda düşük kaliteli video sorunları yaşıyorsanız yazımızın devamını okuyarak, sorununuzu giderebilirsiniz.

Tiktok Video Kalitesinin Düşme Sebepleri Nelerdir?

Tiktok kullanıcılarının karşılaştığı sorunlardan en önemlisinin video kalitesinin düşmesi olduğundan ve bu durumun sonucunda ortaya çıkacak hususlardan bahsetmiştik. Hâl böyle olunca söz konusu olumsuz durumlarla karşılaşmamak için aşağıdaki unsurları dikkate almalısınız. Bu unsurlar paylaşacağınız videonun kalitesinin düşmesinin en önemli sebepleridir.

  • İçerik üreticileri için kamera en önemli araçtır, eğer kamera kalitesiz ise çekimlerde düşük kalite problemi ortaya çıkabilir.
  • Hem fotoğraflarda hem de videolarda ışık açısı çok önemlidir, ışıklara dikkat etmeyi unutmayın. Çok fazla ışık ve netlik video ya da fotoğrafın kalitesini olumsuz etkileyebilir.
  • Tiktok uygulamasını kullandığınız telefonun marka ve modelinin yüksek olması gerekmektedir. Tiktok yeni cihazlarda videonun sıkıştırma işlemini daha minimal boyutlarda yaptığı için bu durumu göz ardı etmemelisiniz.

TAVSİYE! Sıkıştırma işlemine maruz kalmamak için, yüksek çözünürlüklü videolarınızın çözünürlüğünü düşürmelisiniz. Çünkü Yüksek çözünürlük video boyutlarını büyütmektedir. Büyük boyutlu videolar sıkıştırılmaya maruz kaldığından da video kalitesinde düşmeler yaşanacaktır.

Bkz: Tiktok Hesap Silme – Kalıcı Olarak Hesap Kapatma

Tiktok Videosunun Kalitesi Nasıl Arttırılır?

Tiktok kullanıcılarının kaliteli içerik üretme hakkında merak ettikleri en önemli konulardan birisi de Tiktok videosunun görüntü kalitesinin nasıl ayarlandığıdır. İçerik üretirken kullanılan araç ve gereçler çok önemlidir. Kullandığınız telefon veya profesyonel kameraların lenslerinin kaliteli ve çözünürlüklerinin iyi olması gereklidir. Çektiğiniz videoları ayarlamak için birçok güvenilir, kaliteli uygulamalar mevcuttur. Bu uygulamalar sayesinde Tiktok videolarınızı ayarlayabilirsiniz.

Tiktok Video Kalitesi Arttırma Uygulamaları

Tiktok’ta yüksek çözünürlüklü videolar üretmek ve çektiğiniz videoların görüntü kalitesini arttırmak için aşağıda sizler için paylaştığımız uygulamaları kullanabilirsiniz. Bu uygulamaların tamamı ücretsiz olduğu gibi yüksek performansa ulaşmanızı sağlamaktadır.

  • CapCut- Video Edıtor
  • VıvaCut – Edıt Programları
  • Video Düzenleyici – InShot/ YouCut
  • VN Video Edıtor Maker – VlogNow
  • Video Düzenleyici – Video.Guru

Her açıdan tatmin edici çözünürlükte videolar ürettikten sonra diğer kullanıcıların oluşturduğunuz içeriğe daha fazla ilgi duyması için tiktok izlenme paketlerinden satın alarak cazip fiyatlarla izlenme sayınızı arttırabilirsiniz.

Yorum Yap

Yıldız Ver:
 

Yorumlar (0)

FIRSAT
Instagram 100 Organik Takipçi

Türk Hesaplar

Koşulsuz Telafi

Şifresiz Gönderim

37.49 TL 24.99 TL
FIRSAT
Instagram 100 Türk Beğeni

Gerçek Hesaplar

Türk Kullanıcılar

Hızlı Teslimat

Şifresiz Gönderim

14.99 TL 9.99 TL
Paket Favorilere Eklendi